Feeds:
Articole
Comentarii

I loc LPV

Joi   s-au desfăşurat ultimele jocuri din acest campionat. Iulia Hajdeu vs N. Leviţki 3:1 (28:26, 25:16, 17:25, 25:23),  Orizont vs Anton Cehov 1:3 (10:25, 15:25, 25:22, 18:25). LTPS-3 vs LTPS-2 1:3 (24:26, 25:20, 18:25, 20:25), Truşeni vs Dimitrie Cantemir 3:0 (25:0, 25:0, 25:0). Derbiul etapei şi a campionatului a fost între echipele Liviu Deleanu vs Petru Rareş, victoria a fost de partea elevilor de la Petru Rareş 3:0 (25:19, 25:19, 25:18). Campioana Campionatului Municipal Liga Preuniversitară de volei-fete, ediţia 2013-2014 a devenit echipa liceului Petru Rareş 

FinalisteleClasamentul:

I loc – Petru Rareş

II loc – Liviu Deleanu

III – Liceul Truşeni

IV – LTPS-2

V – LTPS-3

VI – Dimitrie Cantemir

VII – Anton Cehov

VIII – Alexandr Puşkin

IX – Orizont

X – Iulia Hajdeu

XI – N. Leviţki

XII – Bogdan Petriceicu Hajdeu

Astăzi au avut primele jocuri din etapa finală. În prima subgrupă s-au întîlnit echipele: Liviu Deleanu vs Dimitrie Cantemir 3:0 (25:16, 25:6, 25:11). Liceul Trușeni vs L.T.P.S. – 3 3:0 (25:18, 25:17, 25:17), L.T.P.S. – 2 vs Petru Rareș 0:3 (10:25, 14:25, 6:25). În subgrupa a II-a jocurile s-au desfășurat în felul următor: Iulia Hajdeu vs Alexandr Pușkin 0:3, Orizont vs N. Levițki 3:0, B.P. Hajdeu vs Anton Cehov 3:1

Azi s-a hotărît ce echipe vor lupta pentru titlul suprem în cadrul Campionatului “Liga Preuniversitară de volei-fete” ediţia 2013-2014. Pentru locurile I – VI vor juca pe cerc, cu punctele din subgrupă, primele trei echipe clasate din sugrupe şi pentru locurile VII – XII ultimele trei echipe clasate. Amintim că Liceul Bogdan Petriceicu Hajdeu joacă în afara concursului şi e deja clasată pe ultimul loc din clasame

I subgrupă:

I loc – Petru Rareş

II loc – L.T.P.S. – 3

III loc – Dimitrie Cantemir

IV loc – Orizont

V loc – Iulia Hajdeu

VI loc – Bogdan Petriceicu Hajdeu

II subgrupă:

I loc – Liviu Deleanu

II loc – Truşeni

III loc – L.T.P.S. – 2

IV loc – Anton Cehov

V loc – Alexandr Puşkin

VI loc – N. Leviţki

Etapa V din 21 februarie 2014

În prima subgrupă s-au întîlnit echipele Dimitrie Cantemir vs L.T.P.S. - 3  1:3 (27:25, 21:25, 15:25, 20:25), Liceul Orizont vs Petru Rareş 0:3 (9:25, 14:25, 12:25). În subgrupa a II-a au avut ultimele meciuri: L.T.P.S. – 2 a trecut uşor de sportivele de la Alexandr Puşkin cu 3:0 (25:9, 25:19, 25:23), Liviu Deleanu vs Anton Cehov 3:0 (25:9, 25:14, 25:21) şi Liceul Truşeni vs N Leviţki 3:0 (25:10, 25:10, 25:22)

L.T.P.S. – 3

DSC00771

L.T.P.S. – 3 vs Dimitrie CantemirDSC00768

Etapa IV din 20 februarie 2014

În această etapă au avut loc 6 jocuri. În prima subgrupă s-au întîlnit formaţiile liceelor Bogdan Petriceicu  Hajdeu vs L.T.P.S. – 3, în urma curuia elevele de la Liceul Teoretic cu Profil Sportiv 3 au învins cu 3:0 (25:20, 25:12, 25:18). Al doilea meci Dmitrie Cantemir au învins echipa  liceului moldo-turc  Orizont cu 3:0 (25:20, 25:17, 25:15). Şi în ultimul meci din această subgrupă elevele de la Petru Rareş trec uşor de  echipa liceului Iulia Hajdeu cu 3:0 (25:7, 25:11, 25:4). În subgrupa a II-a rezultatele sunt următoarele: Sportivele de la Anton Cehov înving echipa liceului Alexandr Puşkin cu 3:0 (25:15, 25:16, 25:18), N. Leviţki suferă înfrîngere în faţa elevelor de la Liceul Teoretic cu Profil Sportiv – 2 cu 0:3 (10:25, 5:25, 25:27). Liviu Deleanu vs Liceului Truşeni cu 3:0 (25:16, 25:16, 25:17).

Petru Rareş vs Iulia Hajdeu

1

Orizont

2

Orizont vs Dimitrie Cantemir
3

L.T.P.S.-3 vs B.P. Hajdeu
4

L.T.P.S.-3 vs B.P. Hajdeu
5

Orizont vs Dimitrie Cantemir6

Luni, 17  februarie s-a dat startul ediţiei a V-a a Campionatului Municipal “Liga Preuniversitară de volei-fete”. În competiţie s-au înscris 12 echipe:

I grupă:

1. Liceul D. Cantemir

2. Liceul P. Rareş

3. Liceul Orizont

4. Liceul B.P. Hajdeu

5. Liceul Iu. Hajdeu

6. L.T.P.S. – 3

II grupă

1. Liceul L. Deleanu

2. Liceul A. Puşkin

3. Liceul Truşeni

4. L.T.P.S. – 2

5. Liceul N. Leviţki

6. Liceul A. Cehov

Dorim mult succes participanţilor !!!

Follow

Get every new post delivered to your Inbox.