Feeds:
Articole
Comentarii

III etapă, 28.11 – 02.12

P. Rareș vs A. Pușkin3:0 (25:5, 25:10, 25:20)

IPLTS-2 vs Sp. Haret3:0 (25:13, 25:19, 25:14)

L. Deleanu vs M. Marinciuc3:0 (25:23, 25:16, 25:19)

puskin - ceadir

A II-a etapă de campionat a fost una foarte încordată, toate meciurile fiind jucate din 5 seturi.

L. Deleanu vs P. Rareș3:2 (23:25, 25:23, 25:20, 7:25, 17:15)

M. Marinciuc vs IPLTPS-22:3 (25:20, 25:18, 18:25, 25:27, 6:15)

A. Pușkin vs Sp. Haret2:3 (20:25, 25:11, 25:22, 23:25, 5:15)

IMG_5599.JPG

M. Marinciuc vs Sp. Haret 3:1 (25:15, 21:25, 25:16, 25:15)

IPLTPS-2 vs P. Rareș0:3 (17:25, 6:25, 20:25)

L. Deleanu vs A. Pușkin3:0 (25:14, 25:17, 25:15)

IMG_5956

 

În municipiul Chișinău s-a dat start ediției a VIII-a a Campionatului municipal Liga Preuniversitară de volei-fete.

Echipe participante:

  1. Liviu Deleanu
  2. IPLTPS-2
  3. Alexandr Pușkin
  4. Spiru Haret
  5. Mihai Marinciuc
  6. Petru Rareșdeleanu - rares2

LPV pe ultima sută de metri

Rezultatele meciurilor zilei a 2-a din etapa finală:
P. Rareș – L. Deleanu 1:3 (22:25, 10:25, 26:24, 15:25)
Orizont – LTPS-2 3:0 (25:19, 25:15, 25:20)

V. Levschi – N. Levițchi3:2 (24:26, 25:6, 22:25, 25:18, 15:7)

Orarul jocurilor din 27.11.15

15:00 – A. Pușkin – V .Levschi (sala sportiva A. Pușkin)

15:00 – P. Rareș – Orizont (sala sportivă P. Rareș)

16:00 – L. Deleanu – LTPS-2 (sala sportivă P. Rareș)

17:00 – Premierea, închiderea Campionatului municipal LPV, ed. 2015-2016

IMG_5956

Astăzi a avut loc primele meciuri din etapa finală:

Levițchi – Pușkin2:3 (19:25, 25:17, 25:22, 23:25, 7:15)

Iu.Hașdeu – V. Levschi0:3 (3:25, 16:25, 10:25)

L. Deleanu – Orizont2:3 (25:16, 21:25, 23:25, 25:22, 13:15)

P. Rareș – LTPS-23:0 (25:13, 25:6, 25:11)

deleanu vs orizont.JPG

 

Echipele finaliste

Locurile I și II din grupe vor juca pe cerc pentru locurile I – IV, în sala sportivă a liceului P. Rareș, iar ocupantele locurilor III – IV în grupe vor juca la fel pe cerc pentru locurile V – VIII, în sala sportivă a liceului A. Pușkin.

Luni, 23.11.15

P. Rareș

15:00 – L. Deleanu – Orizont

16:00 – P. Rareș – LTPS-2

A. Pușkin

15:00 – N Levițki – A. Pușkin

16:00 – Iu. Hașdeu – V. Levschi